Wyniki konkursu na "Najpiękniejszy ogród 2023"

Po  raz trzeci, jako  członkowie jury, mieliśmy okazję oglądać kilkanaście zalesiańskich ogrodów w ramach konkursu   „ Mój najpiękniejszy ogród 2023”, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego. Okazało się, że była to świetna okazja do poznania zarówno ogrodów jak i ludzi i przekonaliśmy się, że  mamy wiele pięknych miejsc na  terenie naszego Zalesia.

 Dziękujemy wszystkim, którzy nas zaprosili, a w szczególności państwu: Małgorzacie Dominko,  Mirosławowi  Gotowickiemu,  Danucie  Kupiec, Magdzie Majda-Dziewiątkowskiej, Barbarze i Zbigniewowi Tobiaszom, Monice i Pawłowi  Zbiegniewskim,

W tym roku  jury, czerpało przyjemność z oglądania zalesiańskich ogrodów, w  następującym składzie: Jolanta Jarosz, Anna Kozłowska. Grzegorz Nowik i Nina Wierzbicka. To była prawdziwa radość obcowania z przyrodą i gospodarzami w pięknym czasie kończącej się wiosny.

 Ogłoszenie konkursu odbyło się 18 czerwca na terenie naszej Szkoły Podstawowej, w czasie tegorocznego Rodzinnego  PIC-NIC'u Hubertowskiego nawiązującego do Jarmarków Hubertowskich sprzed lat.  

 Trzy spośród wszystkich pięknych ogrodów,  uhonorowaliśmy  tabliczką  „Najpiękniejszy ogród 2023”,  którą można powiesić w widocznym miejscu na domu lub na bramie. Laureaci otrzymali też  dyplomy oraz róże w pojemnikach, które mamy nadzieję, bujnie będą kwitły prze następne lata.

Wszystkich  mieszkańców zachęcamy do zgłoszenia się w przyszłym roku  i odsłaniania piękna  ogrodów w Zalesiu i okolicach.  Każdy ogród, na swój sposób, jest piękny.

Nagrody otrzymali: p. Danuta Kupiec , państwo Zygmunt i Barbara Tobiaszowie oraz państwo Paweł i Monika Zbiegniewscy

"To ogromna przyjemność móc obejrzeć tak piękne  i różnorodne ogrody i rozmawiać ze wspaniałymi ludźmi zakochanymi w otaczającej ich przyrodzie. Każdy na swój sposób ją rozumie i kształtuje. W każdym z ogrodów wyczuwa się ten niepowtarzalny, indywidualny świat ich właścicieli. Niezapomniane wrażenie!" - to słowa jednego z członków jury. 

Dziś uchylamy drzwi do tych światów, w przyszłości być może otworzymy je nieco szerzej. 

Prezentujemy nagrodzone  ogrody oraz te, które jury uznało za interesujące i godne zaprezentowania.

  • Data ostatniej modyfikacji:
  • Autor modyfikacji: Mirosława Hołownia-Nowik
Powered with Quick.CMS