XIV Jarmark Hubertowski, niedziela 14.06.2015

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego z wielką przyjemnością zaprasza na XV - kolejną edycję Jarmarku Hubertowskiego w niedzielę 14 czerwca 2015. Pełen atrakcji program dla młodzieży starszej tudzież młodszej oraz dzieci publikujemy na pięknym plakacie (puknij obok) autorstwa Studia Furia znanego z przedwojennej solidności.
 
Zalesianie i sąsiedzi! Przybywajcie tłumnie zapraszajac na Jarmark swoich przyjaciół i znajomych, np. wysyłając im odnośnik do plakatu z programem Jarmarku: http://zalesie-gorne.pl/wiesci/2015-025/jarmark2015b.html. To piękne wydarzenie dochodzi do skutku dzięki trudowi szeregu osób i organizacji umownie zwanych Komitetem Zaleskim (czyli KOZĄ) oraz ofiarności niezawodnych Dobrodziejów Jarmarku wymienionych na plakacie.
 
Gości Jarmarku obowiązuje Regulamin XV Jarmarku Hubertowskiego.
Kontakt: jarmark@zalesie-gorne.pl, tel. (22) 3762194.

Zarząd Stowarzyszenia, 11.06.2015

Wyjątkowe miejsca wokół nas - wykład inauguracyjny Uniwersytetu Każdego Wieku,
  sobota 07.03.2015, godz. 11:00

Rektorat Uniwersytetu Każdego Wieku ma zaszczyt zaprosić studentów i gości na wykład inauguracyjny zatytułowany "Wyjątkowe miejsca wokół nas, rzecz o przyrodzie i historii naszego środowiska", który wygłosi dr Mirosław Grzyb.
 
Czas: sobota 7 marca 2015, godz. 11:00
Miejsce: świetlica Stowarzyszenia Rodziców TU, ul. Sarenki 11, Zalesie Górne.
 
Plakat pod ikoną wyżej.
 
"Chodzi o to, żeby nauka szła w las", prof. Bolesław Szymkiewicz, ps. Znicz (107 - 1984), SGGW

Ewa Kozłowska, Rektor Uniwersytetu Każdego Wieku

Sprawa o zasiedzenie gruntu Stowarzyszenia - wniosek GS "Samopomoc Chłopska" oddalony

Podczas piątkowej rozprawy (27.02.2015), po przeszło 12 latach procesów sądowych, Sąd Okręgowy w Warszawie w postępowaniu apelacyjnym utrzymał w mocy rozstrzygnięcie Sądu Rejonowego w Piasecznie z 29.01.2014 i ostatecznie oddalił wniosek Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Piasecznie z siedzibą w Gołkowie o zasiedzenie zawłaszczonego przezeń gruntu pod budą na bazarku, będącego prawną własnością Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego. Stowarzyszenie było reprezentowane bezpośrednio przez Zarząd w osobach Ewy Kozłowskiej i Tadeusza Browarka bez zastępstwa prawnego.

Tadeusz Browarek, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia

Zalesie Górne, 20-ste Spotkania z Pieśnią - Kolędy, wtorek 06.01.2015, godz. 16:00

Powitajcie Nowy Rok wspólnie śpiewając piękne polskie kolędy. Tradycyjne, 20-ste Spotkania z Pieśnią, z inicjatywy trzech zaleskich rodzin Kozłowskich, Nowików i Szczycińskich, odbędą we wtorek 06.01.2015 o godz. 16:00 w gościnnych progach Domu Rodziny Wisłockich. Ogłaszamy konkurs z nagrodami na nowe zwrotki kolędy "Oj maluśki, maluśki", który rozstrzygniemy na spotkaniu. Chętni będą mogli wesprzeć hospicjum prowadzone przez Fundację Odrodzenie. Pełna informacja na plakacie pod ikoną obok.

Śpiewnik będzie niebawem do pobrania stąd.

Ewa Kozłowska, 03.01.2015

Zalesie Górne: Wykłady Uniwersytetu Każdego Wieku, soboty 13.12.2014, 20.12.2014, zawsze o godz. 11:00

Kolejny wykład pt. "Serce Instytutu Pamięci Narodowej czyli Archiwum" odbędzie się również w sobotę, 13 grudnia 2014 o godzinie 11:00 (a nie jak uprzednio informowaliśmy w wtorek 16 grudnia 2014). Wykład wygłosi Łukasz Wieczorek - historyk, pracownik IPN w Warszawie. Opowie o tym, kto i jak może korzystać z archiwum i jak złożyć wniosek o udostępnienie akt IPN.
 
W sobotę 20 grudnia 2014 o godzinie 11:00 wyjątkowy gość - prof. Janusz Cisek, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, przedstawi Sprawę Polską podczas I Wojny światowej, mało znane i tajemnicze fakty.
 
Wykłady UniKaż Wieku (Uniwersytetu Każdego Wieku) odbędą się w gościnnej siedzibie Stowarzyszenia Rodziców "TU" przy Sarenki 11 w Zalesiu Górnym. Czesne symboliczne - 5 zł, ulgowe 3 zł.
 
Plakat informacyjny pod ikoną wyżej.
Zapraszam.

Ewa Kozłowska, Rektor UniKaż Wieku

Zalesie Górne: Zalesiańska Debata Samorządowa dziś w piątek, 14.11.2014, godz. 19:00

Serdecznie zapraszamy sąsiadów z Zalesia Górnego i okolic do udziału w Zalesiańskiej Debacie Samorządowej, która odbędzie się 14 listopada 2014 o godz. 19:00 w Pubie 99 przy ul. Pionierów 12 w Zalesiu Górnym. Przeczytaj klarowną opinię Ewy Modrzejewskiej, dlaczego Cię to winno obchodzić.

Apelujemy do kandydatów z Zalesia Górnego w nadchodzących wyborach samorządowych o wzięcie udziału w debacie. Wasze adresy, telefony i e-miale nie są publicznie dostępne, zatem jeśli jeszcze nie rozmawialiśmy z Wami osobiście, to tylko dlatego że nie udało nam się znaleźć do Was kontaktu. Tej debaty nie robimy dla siebie - robimy ją dla Was, a przede wszystkim - dla mieszkańców Zalesia.

Plakat pod ikoną obok.
Ewa Modrzejewska, Sylwia Mroczek-Zawadzka, Dorota Tutak. Kontakt: zalesianskadebata@gmail.com

Wybory samorządowe, niedziela, 16.11.2014

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi materiałami filmowymi z serii "Jak Ewka z Ewką":
"Dlaczego te wybory są takie ważne"
"Zapraszamy na debatę z kandydatami w Zalesiu Górnym"
"Kto, jak, gdzie i kiedy głosuje"
"Nowe i stare w wyborach"

Łukasz Kamiński - kandydat na radnego Gminy Piaseczno

Moje priorytety w kadencji samorządowej 2014-2018 w zakresie zagospodarowania przestrzeni publicznej, edukacji i wychowania, kultury i sportu, dróg i odwodnienia, komunikacji, jawności, podmiotowości lokalnej. Czytaj więcej.
 
 
 

Magda Kamińska - kandydatka do Rady Powiatu Piaseczyńskiego

Jako osoba niepełnosprawna chciałabym reprezentować w powiecie głównie osoby niepełnosprawne, starsze i ubogie. Uważam za niezbędną likwidację wszelkich barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych. Chcę polepszyć dostępność lokali publicznych takich jak szkoły, urzędy, przychodnie (głównie gabinety specjalistyczne). Czytaj więcej.
 
 
 

Wojciech Kaczorowski - kandydat na radnego Gminy Piaseczno

Drodzy Mieszkańcy Zalesia Górnego i Nowinek, przed czterema laty obdarzyliście mnie zaufaniem i wybraliście na Radnego. Myślę że nie był to stracony czas przeze mnie. Zdaję sobie sprawę że nie wszystkich zadowoliłem i że nie wszystko co zamierzałem zostało zrealizowane. ... Czytaj więcej.
 
 
 

Konkurs fotograficzny "Zabytek na pierwszym planie" do 30.11.2014

Z przyjemnością informujemy o tym, że Samorząd Województwa Mazowieckiego organizuje konkurs fotograficzny "Zabytek na pierwszym planie". Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Fotografie zgłaszane do konkursu mają przedstawiać mazowiecki zabytek nawiedzony przez ducha, dlatego jego hasło przewodnie brzmi: "Złap ducha". Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2014 r. Szczegółowe informacje Czytaj więcej... Plakat pod ikoną obok.

Zalesie Górne: Święto Niepodległości 09-10.11.2014 r. godz. 19:00

Kochani, spotykamy się po raz dziewiętnasty, aby śpiewaniem uczcić rocznicę odzyskania niepodległości. Poznamy nowe pieśni, w jak zawsze znakomitym opracowaniu Stanisława Szczycińskiego. Wysłuchamy także pięknych opowieści prof. Grzegorza Nowika. Kto bywał na "Spotkaniach z Pieśnią" ten zna atmosferę, kto nie był zapraszamy - warto. W Zalesiu Górnym 9 listopada o 19:00 gościć nas będzie Fundacja Odrodzenie w domu Wisłockich. Warto zajrzeć wcześniej (o 18:00) do piwnic domu gdzie Galeria PI przygotowała nową wystawę. A potem piętro wyżej na śpiewanie. Następnego dnia 10 listopada jedziemy do Sulejówka. Ruszamy bezpłatnym autokarem o 16:45 spod Ośrodka Zdrowia przy ul. Koralowych Dębów. Na miejscu będziemy mogli zwiedzić niezwykłą wystawę plenerową "Każdy się liczy…" będzie strażacka grochówka i śpiewanie przy ognisku. Pogoda uzgodniona i murowana. Serdecznie zapraszam w imieniu wszystkich organizatorów. Ewa Kozłowska Plakat pod ikoną obok.

Zalesie Górne: Wernisaż wystawy "Tik i Tak" 09.11.2014 r. godz. 18:00

Mam przyjemność zaprosić Państwa serdecznie na wernisaż wystawy "Tak i tak" Macieja Wesołowskiego (fotografia) i Andrzeja Mrokowskiego (malarstwo i poezja). Wernisaż odbędzie się w niedzielę 9 listopada o godzinie 18:00 w siedzibie Galerii Pi w Zalesiu Górnym przy ul. Pionierów 11/13. Tego dnia będziemy obchodzić także pierwszy rok działalności Galerii Pi. Wystawa będzie czynna do 30 listopada w soboty i niedziele od 15:00 do 20:00. Więcej informacji na: stronie internetowej Pozdrawiam - Franciszek Szamocki Plakat pod ikoną obok.

Zalesie Górne: Zalesiańska Debata Samorządowa 14.11.2014 r. godz. 19:00

Zapraszamy na debatę samorządową, która odbędzie się 14 listopada 2014 r. o godz. 19:00 w Pub 99 - Zalesie Górne ul. Pionierów. Szczegółowe informacje Czytaj więcej... Plakat pod ikoną obok.

Zalesie Górne: VII Festiwal Poezji Śpiewanej Sztukatorzy - cd.

Przygotowania do VII edycji Festiwalu Poezji Śpiewanej "Sztukatorzy" w kategoriach dorośli, młodzież i dzieci są w toku. Oto harmonogram tegorocznego Festiwalu:
zgłoszenia odbyły się do 16 października 2014 r.
eliminacje odbyły się 24 - 25 października 2014 r.
warsztaty: 12 listopada - 3 grudnia 2014 r.
próba generalna: 5 grudnia 2014 r.
koncert finałowy: 7 grudnia 2014 r.
Komitet Organizacyjny zaprasza serdecznie wszystkich do udziału w kolejnym Festiwalu. Najlepsi wykonawcy otrzymają od organizatorów statuetki i nagrody rzeczowe, ponadto przewidziane są nagrody specjalne. Informacje: sztukatorzy@gmail.com. Dodatkowych informacji udzielamy także w Klubie Kultury w Zalesiu Górnym przy ul. Jelonka 2. Regulamin festiwalu, Karta zgłoszeniowa. Kierownik Klubu Kultury - Andrzej Szczygielski tel: 500162993

Plany Stowarzyszenia - spotkanie 16.10.2014, godz. 18:30 w Przedszkolu Hula-Hop

Kochani,
 
na kolejnym spotkaniu aktywnych i pomysłowych Przyjaciół Zalesia Górnego omówiliśmy kilka tematów zalesko-zalesiańskich i sąsiedzkich. Od najbliższej soboty wznawiamy wykłady Uniwersytetu Każdego Wieku (UniKaż Wieku). Wykład inaugurujący rok akademicki to jeszcze niespodzianka.
 
Drugim tematem była ścieżka historyczno-przyrodnicza, czyli projekt, który powstał miedzy głowami Mirosława Grzyba i Ewy Kozłowskiej, a realizują go Mirosław Grzyb i Piotr Marczak z moim wsparciem. Efekty poznamy już wkrótce.
 
Z pracujących w Stowarzyszeniu zespołów polecam jeszcze dwa - zespół Łukasza Kamińskiego, Wiesi Karasek, Sławka Kozłowskiego, Ewy Modrzejewskiej, Sylwii Mroczek i Jerzego Ostrowskiego, który podjął się trudnego zadania włączenia zalesian i przyjaciół w działania dotyczące Zalesia i sąsiadów. Chcą wysłuchać opinii mieszkańców o tym, jak wyobrażają sobie bliższą i dalszą przyszłość naszej wsi. Spróbujemy także znaleźć mechanizmy wprowadzenia naszych wspólnych wyobrażeń w życie.
 
Drugi zespół Tadeusza Browarka, Ewy Kozłowskiej, Zosi Lubryczyńskiej, Miłki Nowik, Doroty Tutak i Niny Wierzbickiej ds. obchodów 85-lecia Zalesia Górnego. A 85 lat minie już w przyszłym roku. Zapraszamy wszystkich do nas. Każdy jest mile widziany. Zwłaszcza każda otwarta głowa i każda para rąk. Zapraszamy na kolejne spotkanie 16 października o godz. 18:30 w specjalizującym się w nauce języków obcych Przedszkolu Hula-Hop przy ulicy Sarenki 2 w Zalesiu Górnym. Dziękujemy za zaproszenie p. Dyrektor Iwonie Wiśniewskiej oraz cierpliwemu i kompetentnemu gronu pedagogicznemu.
 
Warto zadbać o nasze Zalesie, jako miejsce dobre do życia dla nas wszystkich.
 

Ewa Kozłowska, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego

Zalesie Górne: Walne Zgromadzenie Przyjaciół Zalesia, środa 17.09.2014 godz. 18:00

17 września 2014 zapraszam na Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego. Korzystamy z zaproszenia Szkoły Podstawowej EUREKA i spotykamy się w siedzibie Szkoły w Zalesiu Górnym przy ulicy Przebudzenie Wiosny 32. O godz. 18:00 pierwszy termin, godz. 18:15 termin drugi. Serdecznie zapraszamy aktywnych członków SPZG oraz uśpionych, którzy chcieliby dowiedzieć się nad czym pracujemy. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Zalesia Górnego i sąsiadów, którym na sercu leży przyszłość naszej miejscowości i ważna jest historia Zalesia. Jeśli chcielibyście uczestniczyć w przygotowaniu i organizowaniu ciekawych zalesiańskich i zaleskich wydarzeń, to spotkanie może Was do tego zachęcić.

Ewa Kozłowska, Prezes Zarządu

Zalesie Górne: II Festiwal Piosenki Dołującej na Zimnych Dołach, sobota 06.09.2014 godz. 16:00

"Wydaje się, że w naszej wersji kultury śródziemnomorskiej smutek to stan absolutnej gotowości organizmu na przyjęcie dowolnej radości. Tak więc człowiek smutny – jest właściwie wstępnie wesoły." Andrzej Poniedzielski
W tym roku Festiwal będzie miał zmienioną formułę:
O godzinie 16.00 zaplanowany jest koncert "Mikrofon dla ponurych". Wezmą w nim udział artyści, których zakwalifikuje (czyt. spodobają się) szanowna dyrekcja artystyczna.
W zależności od ilości zaakceptowanych zgłoszeń, każdy z wykonawców zaprezentuje jedną, lub dwie piosenki. Oczywiście "każdy" jak to w demokracji będzie przesiany przez gęste sito eliminacji, ale zachęcamy do podejmowania prób ominięcia barier w celu znalezienia się na krótkiej liście wykonawców. Czytaj więcej... Program pod ikoną obok. Festiwal Piosenki Dołującej jak każde wydarzenie poszukuje sponsorów. Zapraszamy do wspierania działań

Ewa Kozłowska, producent Festiwalu Piosenki Dołującej, 29.08.2014

Zalesie Górne: Święto pieczonego ziemniaka, niedziela 07.09.2013, od godz. 14:00 do zmroku

Sołtys i Rada Sołecka zapraszają do wspólnego spędzenia czasu w niedzielę 7-go września 2014 od godz. 14:00 do zmroku. Bedziemy obchodzić Święto Pieczonego Ziemniaka na boisku Domanka (róg ulic Koralowych Dębów i Wiekowej Sosny) w Zalesiu Górnym. Przewidywane atrakcje - muzyka na żywo, wyprzedaż samochodowa (przynieś, co Ci się znudziło, a innym się spodoba, jedzonko gratis - grochówka z kotła, smalec domowy, kiełbaski i oczywiście PIECZONE ZIEMNIAKI oraz konkursy z nagrodami i najlepsze towarzystwo.

Szczegółowe informacje na plakacie pod powyższą ikonką.

Organizator - Sołtys i Rada Sołecka Zalesia Górnego, 02.09.2014

Zalesie Górne: Żyj swobodo - Polsko żyj, XVIII Spotkania z Pieśnią. 15.08.2014 od godz. 16:30

Zapraszamy na XVIII Spotkanie z Pieśnią z okazji 100-lecia Legionów Polskich, 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i 94. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz Święta Wojska Polskiego. Spotkanie odbędzie się 15 sierpnia 2014 r. o godz. 16:30 na terenie klubu sportowego Hubertus w Zalesiu Górnym. W przypadku niepogody - w zaleskim Domu Kultury p. Kozłowskich przy ul. Promiennej 1A w Zalesiu Górnym. Śpiewnik do pobrania. Plakat pod ikoną obok.

Redakcja, 14.08.2014

Przystanek Zalesie - nowy numer rok VII No 4/2014 (59)

Najnowszy numer Przystanku Zalesie rok VII No 4/2014 (59) przynosi szereg szczegółowych informacji na temat rozwoju Zalesia oraz jego najbliższej przyszłości.
 
Kompletne archiwum Przystanków Zalesia.

Redakcja, 13.07.2014

XIV Jarmark Hubertowski, niedziela 15.06.2014

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego z przyjemnością zaprasza na XIV - kolejną edycję Jarmarku Hubertowskiego w niedzielę 15 czerwca 2014. Pełen atrakcji program dla młodzieży starszej tudzież młodszej oraz dzieci publikujemy na pięknym plakacie (puknij obok) autorstwa Studia Furia znanego z przedwojennej solidności.
 
Zalesianie i sąsiedzi! Przybywajcie tłumnie zapraszajac na Jarmark swoich przyjaciół i znajomych, np. wysyłając im odnośnik do plakatu z programem Jarmarku: http://zalesie-gorne.pl/jh14/JH14_plakat.html. To piękne wydarzenie dochodzi do skutku dzięki trudowi szeregu osób i organizacji umownie zwanych Komitetem Zaleskim (czyli KOZĄ) oraz ofiarności niezawodnych Dobrodziejów Jarmarku wymienionych na plakacie.
 
Gości Jarmarku obowiązuje bardzo krótki regulamin - goście mają wszelkie prawa i dwa obowiązki - przyjść i chwalić.
Kontakt: jarmark@zalesie-gorne.pl, tel. (22) 3762194.

Zarząd Stowarzyszenia, 09.06.2014

Zalesie Górne, XVII-ste Konstytucyjne Spotkania z Pieśnią, sobota 03.05.2014 godz. 16:00

Przyjdźcie całymi rodzinami i śpiewem uczcijcie święto Konstytucji 3-Maja. Tradycyjne, XVII-ste Konstytucyjne Spotkania z Pieśnią w sobotę 03.05.2014 o godz. 16:00 na stadionie KS Hubertus w Zalesiu Górnym. Plakat pod ikoną obok.
 
Prawdopodobnie przed Spotkaniami pojawi się jeszcze śpiewnik do pobrania. Warto zatem sprawdzić nieco poźniej, jeżeli podany odnośnik jeszcze nie działa.

Redakcja, 01.05.2014

Przystanek Zalesie - nowy numer rok VII No 3/2014 (58)

Najnowszy numer Przystanku Zalesie rok VII No 3/2014 (58) przynosi szereg szczegółowych informacji na temat rozwoju Zalesia oraz jego najbliższej przyszłości.
 
Kompletne archiwum Przystanków Zalesia.

Redakcja, 30.04.2014

Zalesie Górne: Japońskie Ostatki w Starej Chacie, sobota 01.03.2014

Stara Chata zaprasza 01.03.2014 na wspaniałą zabawę ostatkową w iście japońskim stylu. Na stołach królować będą japońskie potrawy przygotowane przez mistrza sztuki kulinarnej Japonii. Napoje, wybrane alkohole i jedzenie bez limitu! Piękny plakat pod ikoną obok. Bliższe informacje na stronie internetowej Starej Chaty.

Małgorzata Roszkiewicz, 20.02.2014
P.S. Miecze samurajskie należy zostawiać w szatni
 

Zalesie Górne: Sklep "Smak" na Jesionowej dostarcza zakupy pod samiuśką furtkę

Pan Krzysztof Chmielewski, sklep "Smak", ul. Jesionowa 16 w Zalesiu Górnym, dostarcza klientom zamówione zakupy wprost pod samiuśką furtkę. Zakupy można zamówić telefonicznie (tel. 693215382) lub osobiście. Możliwa "prenumerata" w postaci regularnych dostaw. Koszt dostawy 2 złote za 1 kilometr odległości od sklepu.

Jeżeli myślisz, że międzynarodowa korporacja jest tańsza, to wkrótce będziesz skazany/a na zakup każdego drobiazgu tamże. Doświadczenie uczy, że zakup potrzebnego drobiazgu pochłonie co najmniej 1 godzinę Twojego czasu i pociągnie wydatek dalszych 100 zł na inne niezbędne rzeczy.

Redakcja, 17.02.2014

Zalesie Górne - nowy najemca w Ośrodku Wisła

Nowi najemcy Ośrodka Wisła zaprosili nas na prezentację swoich planów. Reprezentowała nas Pani Sołtys Ewa Molenda-Stroińska. Oto czego się dowiedzieliśmy. Od stycznia 2014 Ośrodek Wisła w Zalesiu Górnym ma nowego najemcę. Młodzi inwestorzy chcą rozbudowywać ofertę Ośrodka. Nadal ma być utrzymywany basen, wypożyczalnia sprzętów pływających. Inwestorzy planują wybudować plażę, boisko do siatkówki oraz rozbudować zaplecze gastronomiczne. Największą planowaną atrakcją ma być wakeboarding, dyscyplina, która może sprawić, że Zalesie będzie najbardziej obleganą latem miejscowością na południe od Warszawy. Pod ikoną obok znajdą Państwo raczkującą stronę internetową Ośrodka. Bliższe informacje https://www.facebook.com/osrodekwislazalesie.

Portal Moje Piaseczno informował w styczniu 2014 o rozwoju Ośrodka. Redakcja przyznaje, że przetarg w którym został wyłoniony nowy najemca, umknął jej uwadze.

Sołtys Ewa Molenda-Stroińska, 17.02.2014

Sołtys informuje - Gmina kontynuuje bezpłatną zbiórkę azbestu, termin składania wniosków 30.04.2014

Sołtys informuje - Urząd Miasta i Gminy Piaseczno kontynuuje program bezpłatnego odbioru i utylizacji odpadów zawierających azbest. Wszystkich zainteresowanych informujemy, że trwa nabór wniosków. Mieszkańcy, którzy chcą skorzystać z bezpłatnego odbioru i utylizacji azbestu, zobowiązani są złożyć odpowiedni wniosek wraz z wymaganymi załącznikami. Pierwszy termin składania wniosków upływa w dniu 30.04.2014. Bliższe informacje pod ikoną obok oraz na stronie internetowej Gminy.

Sołtys Ewa Molenda-Stroińska, 17.02.2014

Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego na facebook'u!

Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego jest już na facebook'u wraz z jednym z najlepszych zaleskich produktów - Jarmarkiem Hubertowskim. Możecie obejrzeć galerie wspomnień z roku ubiegłego i przyłączyć się do grona miłoś-ników wydarzenia. Odwiedza nas liczne grono przyjaciół i wielbicieli. Śpieszcie, by nie zabrakło łączy na Waszą wi-zytę. Pozdrawiam.

Ewa Kozłowska, Prezes Zarządu w imieniu licznego zespołu organizatorów, 13.05.2013

Wieści Zaleskie - regularny newsletter (brr, co za słowo...)

Zamów Wieści wysyłając pusty list na adres wiesci(a)zalesie-gorne.pl ze słowem TAK w temacie.
Znany wielu z Państwa Serwis Informacyjny przyjął nowa formę regularnego newslettera rozsyłanego pocz-tą elektroniczną osobom zgłoszonym. Z szacunku dla języka ojczystego nazwaliśmy go Wieści Zaleskie. Wieści, ukazujące sie we wtorki i w piątki, zawierają ciepłe jeszcze informacje prosto z redakcyjnego stołu. Można również umieszczać w Wieściach swoje materiały nadesłane w przeddzień wydania do godz. 16:00. Zawsze można zrezygnować.

Magda Kamińska i Tadeusz Browarek, 19.04.2013

Galeria ptaków - Krzysztof Merski

Jeszcze niedawno Pan Andrzej Swat otwierał wernisaż Krzysztofa Merskiego w Muzeum Regionalnym w Piasecznie, o czym donosił Kurier Południowy. Pan Krzysztof Merski, nasz sąsiad, jest światowej sławy fotografem ptaków. Specjalnie dla Wieści wybrał się na wiosenne polowanie, czego efektem jest urze-kająca galeria ptaków (pod ikoną obok). Więcej informacji o Krzysztofie Merskim znajdą Państwo w specja-listycznym portalu www.swiatptakow.pl. Uwaga: galeria wymaga dobrego monitora pozwalającego docenić jakość zdjęć. Czytaj dalej.

Redakcja, 24.04.2013

PYZA na leśnych ścieżkach - Pakiet zniżek (PZ) dla Przyjaciół Zalesia (PZ)

Mamy zaszczyt przekazać Państwu radosną wiadomość, o tym że, szereg zaleskich instytucji i przedsiębiorstw zaczęło udzie-lać członkom Stowarzyszenia istotnych zniżek i rabatów - lista wg kolejności zgłoszeń:

1. La Provincia Restauracja, ul. Piękna 42, Zalesie Górne - 10%
2. Pistacja Klub Wellness, Piskórka - 10%
3. Limba, porządkowanie drzew tel. 506025006, 509133441 - 5%
4. Aloha Fitness Club, ul. Wiekowej Sosny 59, Zalesie Górne - 10%
5. Auto Kazet warsztat samochodowy, Krzysztof Zajkowski,
ul. Pionierów 20, Zalesie Górne, tel. 601384638
- 10% na robociznę
6. Orman Kebab, Michał Tokaj, ul. Pionierów 4, Zalesie Górne - 10%

Redakcja, aktualizacja 06.03.2014 Czytaj więcej

3 zaleskie projekty w Witrynie Obywatelskiej Prezydenta RP

śpieszę donieść, że trzy projekty obywatelskie z Zalesia Górnego zostały docenione i ogłoszone na stronie internetowej Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w Witrynie Obywatelskiej. Te obywatelskie, społeczne działania to: Stowarzyszenie "Razem Lepiej", "Jarmark Hubertowski", "Spotkania z Pieśnią" ...więcej

http://www.prezydent.pl/witryna-obywatelska

Ewa Kozłowska, 09.04.2013
Design by flankerds.com