INICJATYWA OBYWATELSKA "STOP AUTOSTRADZIE PRZEZ CHOJNOWSKI PARK KRAJOBRAZOWY"

Wydarzenie od: 29-02-2020

Głos mieszkańców Zalesia Górnego i okolic w konsultacjach społecznych dotyczących projektu budowy AOW-A50/S50.

25.02.2020 r. w siedzibie SPZG przy ul. Wiekowej Sosny 4 w Zalesiu Górnym zawiązała się Inicjatywa Obywatelska "STOP autostradzie przez Chojnowski Park Krajobrazowy".

Grupa mieszkańców Zalesia Górnego i okolic, Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego, Szczep ZHR "Watra" zaniepokojeni projektem, zebrali całą gamę argumentów przeciwko jego realizacji, które udostępniamy do wykorzystania. Zapraszamy też wszystkich, którym sprawa jest bliska, do współpracy. Sądzimy, że konsultacje to dopiero początek naszych działań.

Na razie jednak one są najważniejsze! To bardzo ważne, by  wzięło w nich udział jak najwięcej organizacji i osób prywatnych! 

W poniedziałek 2.03. 2020 r  na spotkaniu z burmistrzem w Szkole Podstawowej o godz. 18:00 będzie można otrzymać wersję papierową specjalnego formularza do wypełnienia i podpisania. 

Tych, którzy wybiorą wersję elektroniczną, zapraszamy do zapoznania się z naszymi argumentami i wykorzystania ich przy wypełnianiu formularza.

Niezwykle ważny jest sposób postępowania każdego z nas.

Mieszkańcy powinni przesłać jak najwięcej wniosków, czyli w ramach gospodarstwa domowego zaangażować wszystkich dorosłych mieszkańców z osobna. W uzasadnieniu należy podać istotne argumenty, które przemawiają za odrzuceniem tego wariantu, ale nie powinniśmy robić tego na zasadzie kopiuj/wklej. Do najważniejszych argumentów  powinniśmy dodać indywidualne uwagi, bardziej spersonalizowane. Należy napisać, jakie są nasze odczucia, jak potencjalna inwestycja zmieni nasze życie (aspekt ekonomiczny, społeczny, zdrowotny, środowiskowy). Wówczas każdy wniosek będzie traktowany jako osobny, a nie jako jedna petycja podpisana przez większą grupę osób.

UWAGA! KONSULTACJE TRWAJĄ TYLKO DO 10.03.2020 R!

Grupa Inicjatywna planuje również sprawę nagłośnić w mediach. 

O wszelkich działaniach będziemy informować na bieżąco.

Powered with Quick.CMS