Dziękujemy naszym partnerom za wsparcie działań na rzecz Czystego Zalesia

W grudniu 2020  rozpoczęliśmy pierwszy etap działań na rzecz czystego, tym razem od plastikowych jednorazówek, Zalesia.

Do rąk mieszkańców trafiło 660 EKO - toreb i siatek wielorazowych uszytych z niepotrzebnych już firanek. Oby służyły im jak najczęściej i jak najdłużej!

Wierzymy, że moment refleksji nad nadmiernym wykorzystywaniem plastików, z powodu których Ziemia się dusi, skłoni choć niektórych do bardziej przemyślanych wyborów konsumenckich.

Nadal obserwujemy wiele osób, które bezrefleksyjnie pakują swoje zakupy do plastikowych jednorazówek. Tak jest wygodniej. Wierzymy jednak, że zrobiliśmy pierwszy krok na trudnej i wyboistej drodze w kierunku ochrony tego, co jest nam bliskie i cenne: ochrony środowiska w naszej miejscowości.

W to przedsięwzięcie zaangażowało się bardzo wielu ludzi dobrej woli, placówek handlowych, firm, jednym słowem  przyjaciół Zalesia Górnego

Dziękujemy Julce Królikowskiej, która wskazała nam źródło pozyskania EKO- toreb, nieocenionej i niezwodnej Bogusi Meissner, p. Bożenie Pacholskiej, p .Bożenie i Andrzejowi Aleksandrowiczom oraz p. Marii Marchlewskiej z Klubu Seniora, którzy uszyli z niepotrzebnych już nikomu firanek siatki wielorazowe na warzywa i owoce. Wsparcia udzieliły im ochoczo  p. Marzena Galińska i Ewa Raczyńska – Witkowska, mieszkanki sąsiednich miejscowości,  za co serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy ks. Proboszczowi Krzysztofowi Grzejszczykowi za rozpropagowanie naszego przedsięwzięcia wśród zalesian.

Dziękujemy p. Dawidowi Polsakiewiczowi za projekt graficzny plakatu, który wywiesiły w swych witrynach sklepy nas wspierające.

Dziękujemy właścicielom, kierownikom i pracownikom sklepów: Top Marketu, Delikatesów Centrum, Dziewiątki, drogerii „Karolcia”, obu sklepów GS przy ul. Pionierów i ul. Parkowej, Sklepu ZOOlogicznego "Filemon" przy ul. Parkowej, Delikatesów Na Bazarku, Winestore Wine&More, Drewutni i Cucina Povera. To dzięki Wam setki EKO – toreb trafiły do domów zalesian, a krótkotrwałe działanie ma szansę przerodzić się w trwały zwyczaj i przyczynić się do poprawy warunków życia w naszej miejscowości.

Dziękujemy właścicielom firmy „Inovativ” Aleksandrowi Dawidziukowi i Marcinowi Mydłowskiemu za znaczące dofinansowanie naszych działań. Czysta energia ze słońca i czyste od plastikowych jednorazówek Zalesie świetnie się uzupełniają.

Dziękujemy wreszcie Wam, drodzy zalesianie, za Waszą hojność i zrozumienie wagi sprawy. Razem weszliśmy na ścieżkę, która prowadzi do celu, jakim jest dbanie o to, co jest nam bliskie i cenne: dobro naszej miejscowości i jej mieszkańców.  Zrobiliśmy razem pierwszy krok, liczymy na to, że razem zrobimy też następne.

O kolejnych działaniach poinformujemy już wkrótce.

Powered with Quick.CMS