Zalesianie i sąsiedzi!
Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego z przyjemnością informuje, że kolejna edycja XIII Jarmarku Hubertowskiego odbędzie się 8-9 czerwca 2013 na stadionie KS Hubertus przy ul. Pionierów 27 w Zalesiu Górnym. W sobotę 8 czerwca odbędzie się Hubertus Cup – wielki turniej piłkarski, a 9 czerwca tradycyjny, znany Jarmark z licznymi atrakcjami sportowymi i muzycznymi. Jarmark poprowadzi Magda Olszewska, znana prezenterka telewizyjna, razem z Tadeuszem Browarkiem - wiceprezesem Stowarzyszenia, zaś wieczorem odbędzie się koncert samego Kuby Sienkiewicza. Całość wspiera KOZA, czyli Komitet Zaleski. Pan Zdzisław Lis, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno, i pani Honorata Kalicińska, Zastępczyni Burmistrza, potwierdzili swoją obecność. Program na pięknym plakacie Studia Furia (pod ikoną obok). Zerknij i znajdź coś dla siebie oraz zapoznaj się z poniższymi szczegółami.
Liczni dobrodzieje odpowiedzieli na apel Stowarzyszenia i wsparli finansowo wysiłek organizacyjny Stowarzyszenia, za co im serdecznie dziękujemy. Do firm i instytucji wymienionych na plakacie dołączyli Fundacja Alabaster, Przedszkole Hula-Hop z Zalesia Górnego oraz szkoła angielskiego A-Z English, również z Zalesia.
Aktualizacja programu:
godz. 13:00 - p. Irena Kaszewska z Pistacja Klub Wellness (Piskórka) poprowadzi praktyczną lekcję Spaceru Nordyckiego
(po staropolsku - Nordic Walking). Sama Zastępczyni Burmistrza postanowiła zeń skorzystać.
godz. 18:30-20:00 - p. Monika Wyrzykowska z Zarządu Stowarzyszenia zaopiekuje się Twoim dzieckiem podczas warsztatów
dramowych*), będziesz mógł/mogła zatem spokojnie wziąć udział w koncercie Kuby Sienkiewicza.
Wydarzenie, jakim jest Jarmark od lat ma na celu integrację wielu różnorodnych środowisk mieszkańców naszej miejscowości, prezentację osiągnięć mieszkańców i dobrą zabawę. Wielu z Was zna Jarmark z lat ubiegłych i zapewne oczekuje przygotowania, co najmniej ciekawego i barwnego wydarzenia. Wspólnymi siłami grona organizatorów - KS Hubertus, Rady Sołeckiej, Klubu Kultury, Rady Parafialnej, Harcerzy ze szczepu Watra, Klubu Seniora, Stowarzyszenia Razem Lepiej, Stowarzyszenia Rodziców TU, szkół - podstawowej, gimnazjum i muzycznej, przedszkoli, wolontariuszy i Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego pracujemy nad tym, aby tegoroczny Jarmark Hubertowski był niezapomnianym wydarzeniem.
Chcemy wzorem ubiegłych lat zaproponować instytucjom, funkcjonującym na terenie Zalesia Górnego i Gminy Piaseczno, prezentację swojej działalności, a szczególnie sukcesów placówek oświatowych, szkół i KS Hubertus. Pragniemy też pokazać odnoszące sukcesy chóry, wokalistów - laureatów konkursów lokalnych i regionalnych, a także muzyków z naszej i sąsiednich miejscowości. Wydarzenie przygotowywane przez nas lokuje w kręgu kultury również sport, propagowany i z sukcesami rozwijany w Klubie Hubertus, a sportowcy są prawdziwą dumą Zalesia. Nie zapomnimy wszak o aspekcie rozrywkowym zapewniając dobrą zabawę maluchom i koncerty dla mniej już młodych uczestników Jarmarku. W programie znajdzie się sporo konkursów oraz loteria fantowa. W tym roku po raz pierwszy gościć będziemy uczestników przez dwa dni. Na sobotę 8 czerwca przygotowany jest całodzienny turniej piłkarski Hubertus Cup, z towarzyszącymi mu atrakcjami. Niedziela 9 czerwca - tradycyjny Jarmark z koncertami, loterią, parkiem rozrywki dla najmłodszych, kramami i wieloma innymi atrakcjami. Na to wydarzenie pragniemy serdecznie zaprosić Państwa.
Straż Miejska oznakuje Twój rower, a jeżeli szczęście Ci dopisze, to wygrasz główną nagrodę (tablet) na loterii fantowej. Na stoisku Fundacji Alabaster weźmiesz udział w warsztatach tworzenia motyli, a na innym Ola Grzyb udowodni, że nie jesteś święty/a i możesz ulepić garnek. Samochody filmowe będą jak zwykle oblegane przez dorosłych i dzieci.
Kontynuujemy rozpoczętą w ubiegłym roku tradycję trzeźwego świętowania i na terenie KS Hubertus, na którym odbywa się Jarmark nie będzie oferowany alkohol do godz. 16:00. Po tej godzinie restauracje akredytowane przy Jarmarku podawać będą lekkie alkohole. Zwracamy się do Państwa z prośbą o aktywny udział w przygotowaniach do Jarmarku oraz w samym wyda-rzeniu.
*)Drama edukacyjna ma swoje korzenie w Wielkiej Brytanii, a od lat 60-tych XX wieku jest praktykowana i ceniona w krajach Europy Zachodniej i USA. Specyfika dramy polega na tym, że korzysta z kreatywnych i angażujących metod pracy: tworzenia opowieści, metafor, symboli i odgrywania ról. Ciekawe, niebanalne techniki sprawiają, że warsztaty z wykorzystaniem metody dramy są dla uczestników "żywym doświadczeniem" i niecodzienną inspiracją. Dzięki temu treści merytoryczne płynące z warsztatów zapamiętywane są znacznie lepiej niż w przypadku tradycyjnych metod edukacyjnych, a wyciągane wnioski mają pogłębiony charaker.